• Ekowarsztaty z POPP

          • 17 listopada 2022r dzięki współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w naszej szkole zostały zorganizowane ekowarsztaty plastyczne dla naszych uczniów.

            " Tematem spotkania był Kamishibai – papierowy teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Uczestnicy warsztatów zobaczyli bajkę pt. „Dwa ptaszki”. To prosta i piękna przypowieść o sile współpracy, współdziałania i dzielenia się. O mocy posiadania drugiej, bliskiej osoby, z którą przy wspólnym działaniu niemożliwe staje się możliwym. Opowieść osadzona jest w trudnych warunkach klimatycznych i ukazuje wodę jako szanse przetrwania i cenny dar, o który warto wspólnie walczyć."

            Bardzo dziękujemy POPP w Pszczynie za zorganizowania warsztatów i zapraszamy ponownie. Dodatkową wartością dodaną jest fakt, że warsztaty odbyły się w naszej "Zielonej pracowni", którą stworzyliśmy by promować działania ekologiczne takie właśnie jak dbanie o wodę.

          • "Program dla szkół"

          • Uczniowie klasy 3 brali udział w zajęciach przygotowanych w ramach realizacji celów “Programu dla szkół”. Poznali wartości odżywcze mleka i jego produktów oraz owoców: jabłek, bananów, malin i borówek. Przypomnieli sobie zasady przygotowywania posiłków. Z powyższych składników samodzielnie przygotowali wieloowocowe koktajle. Chętnie i zgodnie współpracowali. Ze smakiem wypili koktajl, który nie zawierał nawet łyżeczki cukru.

          • Wyjazd klas 1-3 do Fabryki Ozdób Choinkowych "Bombek"w Wieliczce 🎁

          • 14 listopada klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych „BOMBEK” w Wieliczce. Dzieci miały okazję zapoznać się z technologią produkcji świątecznych ozdób, właściwościami szkła, tworzeniem kształtów, procesem srebrzenia, suszenia i zdobienia bombek. Wzięły udział w warsztatach plastycznych – ozdabiały farbami i brokatem bombki, które po wysuszeniu zabrały na pamiątkę do domu. W firmowym sklepie każdy mógł obejrzeć i kupić wspaniałe ozdoby świąteczne o różnorodnych kształtach i kolorach. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w przedświąteczną atmosferę.

          • “Bohater na miarę naszych czasów”

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 9 im. dr. M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju oraz Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

             

            Zadanie konkursowe:

             

            1. Temat pracy konkursowej: „Bohater na miarę naszych czasów”

            Edycja pt. „Bezpieczne ferie – poradnik Sznupka”.

            2. Zaprojektuj komiks odręczny lub komiks graficzny.

            3. Stwórz bohatera na miarę naszych czasów. Może nim być postać całkowicie fikcyjna, ale również może to być realna osoba, którą uważasz za największego bohatera.

             

            Do prac prosimy dołączyć załącznik nr 2, który dzieci otrzymały lub mogą zabrać ze świetlicy, albo z gazetki konkursowej na dolnym korytarzu.

             

            Prace prosimy składać do 28 listopada u p. Anny Krzempek lub w świetlicy szkolnej.

            Bawcie się dobrze przy tworzeniu Waszych prac i pamiętajcie – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

             

          • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DZIECI Z CENTRUM WSPARCIA DZIECKA I RODZINY "PRZYSTAŃ" W PSZCZYNIE

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, organizuje zbiórkę słodyczy.  Łakocie chcemy przekazać podopiecznym z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie. 

            Zbiórka trwa od 21 listopada do 2 grudnia. To, co uda nam się zgromadzić zostanie przekazane 6 grudnia dzieciom. 

            Słodkie podarunki można zostawiać przy wejściu głównym do szkoły, w oznakowanym miejscu.

            Razem sprawmy, by Mikołajki trwały jak najdłużej.

          • Gdy na scenie grają cienie

          • Teatr cieni to bardzo ciekawa forma animacji i tworzenia różnych spektakli teatralnych. Ten rodzaj teatru powstał prawie tysiąc lat temu. Przywędrował do nas ze wschodu i do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Uczniowie klasy 3 podczas zajęć kreatywnych inspirowani zajęciami Uniwersytetu Dzieci poznali legendę o powstaniu teatru cieni, dowiedzieli się z czego wykonuje się lalki cieniowe i jaka jest rola światła w tej formie teatru. Następnie samodzielnie napisali scenariusze, zaprojektowali lalki oraz wykonali przedstawienie. Tworzyli również fotorelację z widowiska.

            Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

             

            #Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

             

          • Zwykła herbata w parku smakuje niezwykle

          • Uczniowie klasy 3 po przeczytaniu lektury Barbary Kosmowskiej “Dziewczynka z parku” wykonali doświadczenie i sprawdzili, czy rzeczywiście - jak to mówił tatuś głównej bohaterki Andzi “zwykła herbata w parku smakuje niezwykle”. Dzieci wybrały się do pobliskiego lasu na spacer wraz z termosem herbaty. Jak to stwierdził jeden z uczniów - kiedy nosy już czerwone, czas na rozgrzewającą herbatę. Ze smakiem wypili ciepłą herbatę z sokiem żurawinowym w chłodny jesienny dzień. Uczniowie jednogłośnie zgodzili się ze słowami tatusia. 

          • Dzień Praw Dziecka z UNICEF

          • Zapraszamy Wszystkich uczniów dnia 21 listopada do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i uczestnictwa w akcji UNICEF. Poniedziałek będzie w naszej szkole niebieskim dniem. Zachęcamy wszystkich do ubrania się w tym dniu na niebielsko. Osoby, które zaangażują się w akcję otrzymają pozytywne uwagi. Zapraszamy.

          • Święto Niepodległości

          • Co roku, 11 listopada obchodzimy szczególny dzień - Święto Niepodległości. Upamiętniamy w nim rok 1918, w którym Polska ponownie stała się suwerennym i autonomicznym państwem. Z tej okazji, 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie Klasa VI oraz członkowie Samorządu Szkolnego zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, który stanowił nieocenioną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję poznać trudne dzieje naszego narodu i przeżyć po raz kolejny doniosłą chwilę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni i wierszy. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreślił uroczysty strój dzieci uczęszczających do naszej szkoły oraz własnoręcznie przygotowane kotyliony.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #SzkołaDoHymnu

            Zdjęcia uroczystości wykonano aparatem kupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          • JESIENNY SPACER

          • Uczniowie klasy 2 wybrali się na jesienny spacer po okolicy Brzeźc. Jesienny, słoneczny dzień sprzyjał wyprawie. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Uczniowie zbierali „jesienne skarby”: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a następnie wykorzystali je do prac plastycznych, które zawisły w galerii klasowej.

            #Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości

             

            Zdjęcia prac wykonano aparatem fotograficznym zakupionym  w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

             

          • ✒️ IV Gminny Konkurs Kaligraficzny

          • Zapraszamy do udziału w IV Gminnym Konkursie Kaligraficznym

            ✍️Zadanie konkursowe polega na pięknym ręcznym przepisaniu wybranego tekstu literackiego oraz ozdobienie go inicjałem, iluminacjami lub bordiurą (ozdobne elementy mogą być wykonane kolorowymi cienkopisami). Mile widziane ilustracje do tekstu. Ilustracja może znaleźć się obok tekstu lub na osobnej kartce.

            ✍️Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno–Przedszkolny w Studzionce.

            ✍️Tegoroczne motto konkursowe Leszka Długosza:

            Ale co tam

            Przecież taka jesień złota

            Nie jest zła

            Ale co tam

            Przecież taka jesień złota

            Niechaj trwa

            ✍️Wybrany tekst należy przepisać piórem lub cienkopisem.Tekst należy przepisać na gładkiej (bez linii pomocniczych) kartce formatu A4.

            ✍️PRACE NALEŻY ODDAĆ DO 30 LISTOPADA p. Małgorzacie Zieleźnik lub p. Ani Krzempek.

            W bibliotece dostępne są teksty literackie do przepisania.

            ✍️Wyróżnione zostaną dwie kategorie wiekowe uczestników konkursu:

            1. Klasy I –IV

            2. Klasy V – VIII

            ✍️Prace będą podlegały ocenie ze względu na: estetykę, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie, tekstu, kształt liter, łączenie i proporcje liter, odpowiednie nachylenie, odstępy między wyrazami oraz elementy ozdobne tekstu.

            🏆Na najlepszych uczestników czekają dyplomy oraz nagrody.

          • Konkurs Wiedzy Biblijnej

          • 👼Dnia 27 października odbył się etap szkolny XXVIII DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ z Ewangelii wg św. Łukasza: "Jezus zaś czynił postępy w mądrości" (Łk 2,52) dla klas IV-V. Oto wyniki konkursu👏 :

          • Konkurs Różańcowy - rozstrzygnięty!

          •  

            Tradycyjnie, jak co roku, w miesiącu październiku, wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w konkursie, polegającym na wykonaniu różańca z dowolnych materiałów, wg własnego pomysłu. Od kilku lat konkurs cieszy się dużą popularnością, a przygotowane przez dzieci prace są bardzo kreatywne i oryginalne. W tym roku również pomysłowość dzieci nie zawiodła i mogliśmy podziwiać przeróżne różańce! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których wszystkie prace zostały uwiecznione

            A oto wyniki!

            Uczniowie z klas I-III:

            I miejsce – Jan Pisarek

            II miejsce – Dagmara Brożek, Maja Jakubowska

            III miejsce – Franciszek Harazin, Tymon Paszek, Olga Zuber, Julian Spiałek, Dobrosława Kotas,

            Wyróżnienie: Julia Kupczak, Marta Kiecok, Rafał Sztoler,

            Uczniowie z klas IV-VIII:

            I miejsce – Igor Pieter, Agata Jurzykowska

            II miejsce – Kacper Cisło, Filip Hanslik

            III miejsce – Konrad Szmajduch, Marlena Gamża, Karol Fydrych

            Wyróżnienie: Wiktoria Kupczak, Wiktoria Skrzypczak, Iwona Sztoler.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i dziękuję za udział.

            Dziękujemy księdzu proboszczowi Andrzejowi Ahnertowi za ufundowanie nagród.

             

            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

            Zdjęcia prac wykonano aparatem fotograficznym zakupionym  w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

          • Szkolny konkurs fotograficzny

          • Na przełomie września i października  w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny “Najpiękniejsze zakątki naszej okolicy”. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii niezwykłego krajobrazu lub urokliwego miejsca w naszej okolicy. Zdjęcia miały prezentować walory wybranego miejsca. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

            I miejsce: Daria Jarosz

            II miejsce: Jan Pisarek

            III miejsce: Marlena Gamża

            wyróżnienie: Maja Wiench

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

             

          • Studio Działań Artystycznych

          • 8 listopada uczniowie klasy III i IV wzięli udział w warsztatach formowania i lepienia z gliny w Studio Działań Artystycznych w Żorach.  Własnoręcznie wykonywali  i ozdabiali gliniane wyroby (miseczki, kubeczki, choinki). Każda praca - wykonywana z dużym zaangażowaniem - była wyjątkowa i niepowtarzalna. 

            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PICTURE READING”

          • 1. Organizator

            NIEPUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. ŚWIĘTEJ RODZINY

            2. Cele konkursu

            - Rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego

            -Rozwijanie uzdolnień i umiejętności językowych uczniów w zakresie poprawnego czytania, pisania oraz znajomości gramatyki i ortografii oraz słownictwa.

            3. Uczestnicy

            - Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas od IV do VIII szkoły podstawowej.

            - Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

            Termin nadsyłania oraz dostarczenia prac: do 30.11.2022.

            Prace będą oceniane przez komisję pod względem 4 zagadnień:

            - poprawność gramatyczna oraz ortograficzna - 2 punkty (od 10 do 15% błędów – 1 punkt, od 16% błędów 0 punktów.)

            - kreatywność - 4 punkty,

            - bogactwo językowe - 2 punkty oraz logika i spójność tekstu – 2 punkty. Razem do zdobycia jest 10 punktów.

            Prace będą oceniane według kategorii wiekowych, osobno klasy 4-6 oraz osobno klasy 7-8.

            4. Wymagania

            - Uczestnik konkursu powinien napisać (ręcznie) opowiadanie w języku angielskim, liczba słów od 80 do 150.

            - W tekście Uczestnik powinien zastąpić od 10 do 15 słów obrazkiem (należy narysować dany obrazek).

            - Temat opowiadania jest dowolny.

            - W załączniku przygotowany został tekst przykładowy jak powinna praca wyglądać.

            Prace konkursowe przyjmuje p. Henisz-Gruszka do 29.11.2022r.

             

          • Charytatywna zbiórka monet

          • Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce monet "Ile waży św. Mikołaj?". Celem zbiórki jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Zbiórka potrwa od 25 października 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. Monety prosimy wrzucać do skarbonki znajdującej się przy drzwiach wejściowych. Zachęcamy wszystkich do udziału!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Brzeźcach
      • 32 212 03 45
      • Szkoła Podstawowa ul. Pokoju 2 43-200 Brzeźce Poland
      • Wojciech Kiełkowski Pszczyński Zarząd Edukacji ul. Zdrojowa 4 email: iod@pze-pszczyna.pl tel. (32) 212 85 60
      • Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
      • /SP19Brzezce/domyslna
    • Logowanie