• Świetlica

REALIZOWANE ZAJĘCIA

7.15

7.45

Czytanie bajek i wierszy na dobry początek dnia. Zabawy klockami piankowymi. Ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce. Swobodne rozmowy i pogadanki tematyczne.

7.45

8.45

Poranna gimnastyka na dywanie. Ćwiczenia rozciągające. Słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek tematycznych, Układanie klocków. Rozwiązywanie zagadek, rebusów. Nauka własna uczniów, wykonywanie ćwiczeń utrwalających materiał lekcyjny.

8.45

9.45

Zmiana wystroju gazetki świetlicowej. Gry i zabawy rozwijające zdolności intelektualne, pamięć i zdolność kojarzenia, wpływające na umiejętność logicznego myślenia, wykonywanie prac plastycznych.

9.45

10.45

Zajęcia plastyczno -  hobbystyczne. Gry stolikowe, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek. Kolorowanie dowolne i konturowe. Zajęcia relaksacyjne przy muzyce.

12.45

13.45

Gry planszowe i zabawy świetlicowe lub zespołowe. Zajęcia plastyczne i muzyczne, wykonywanie ozdób tematycznych, kompozycji związanych z porami roku lub świętami okolicznościowymi. Zabawy dowolne dzieci. Wykonywanie prac tematycznych. Odrabianie zadania domowego, nauka własna.

13.45

14.45

Gry i zabawy grupowe i indywidualne. Zajęcia tematyczne poszerzające wiedzę ogólną, pogadanki. Zajęcia relaksacyjne (na świeżym powietrzu), mające na celu rozwijanie wiedzy o świecie oraz dbałość o prawidłowy rozwój fizyczno – psychiczny. Oglądanie bajek i filmów dla dzieci. Czytanie książek.

14.45

15.15

Gry i zabawy – ruchowo rekreacyjne. Porządkowanie prac plastycznych. Porządkowanie materiałów świetlicowych – szafek, gier, prac, pomocy dydaktycznych, swojego stanowiska pracy i zabawy.