Drodzy Uczniowie, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam Was do fantastycznej zabawy, a przy okazji konkursu. Mam nadzieję, że sprawi Wam ona mnóstwo radości, a przy okazji odwiedzicie naszą, szkolną bibliotekę i wypożyczycie coś dla siebie. Szczegóły na plakacie poniżej 👇Czekamy na Was w bibliotece 🧸😊Do zobaczenia!
Aktualności
Konkurs czytelniczy "Imię dla misia"
Wycieczka klas I-III do Sali Zabaw "Park Family Fun"😊
- 77
Szkolny konkurs piosenki angielskiej
Konkurs Piosenki Angielskiej odbędzie się 21.10.2022r.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych ( I-III oraz IV-VIII) w których wezmą udział soliści lub zespoły. Uczniowie zgłaszają swój udział do dnia 11 października 2022 roku swojemu nauczycielowi języka angielskiego. Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolną piosenkę w języku angielskim. Podkładem muzycznym może być akompaniament własny, bądź nagranie instrumentalne na płycie CD (bez słów, półplayback). Piosenki nie mogą zawierać niecenzuralnych treści.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września w naszej szkole obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Chłopaka – zarówno w klasach młodszych, jak i tych starszych. Dzień 30 września to bardzo ważna data – jest to przecież święto wszystkich chłopców, zarówno tych dużych jak i tych trochę młodszych. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt. ”Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. Tego dnia nasi szkolni chłopcy i mężczyźni mogli poczuć się wyjątkowo ponieważ włożyli krawaty, świętując w ten sposób „Dzień Krawata”. W klasach i na korytarzach naszej szkoły pojawili się niezwykle eleganccy dżentelmeni.
Wszystkim Chłopcom, zarówno starszym jaki młodszym składamy serdeczne życzenia spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.
19
📢Szkolne Koło Wolontariatu - ogłasza zbiórki plastikowych nakrętek i metalowych zawleczek
Oskar zmaga się mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diplegii spastycznej kończyn dolnych oraz z padaczką. Porusza się na wózku. Jedynie spotkania z rehabilitantami i systematyczne ćwiczenia pomogą mu zdobyć większą samodzielność. Taka mała plastikowa nakrętka, a tyle znaczy! Wkręć się w pomaganie ❣️Plastikowe nakrętki możesz zostawić w przedsionku szkoły w wyznaczonym do tego miejscu. Zbiórkę prowadzimy też w przedszkolu. Za wszystkie do tej pory przekazane nakrętki SERDECZNIE DZIĘKUJEMY❣️‼️❤️Razem możemy więcej ❤️💪
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dzień 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysł narodził się w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień ten odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. O tym, że czytanie jest bardzo ważne, że przynosi wiele korzyści i ma same zalety nie trzeba nikogo przekonywać.
W obchodach tego święta uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Swojego głosu udzieliły Pani Aleksandra Janik oraz Sekretarz Szkoły Pani Angelika Chudek, a także Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Laura Langer za co bardzo DZIĘKUJEMY. Do głośnego czytania przyłączyli się także Julia Magiera z klasy IV, Oskar Ostrowski i Emilia Sojka z kl. VI. To oni wybrali literaturę i dla młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III przeczytali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Do tego przygotowali bajkowy strój. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami i wysoką oceną słuchających.
Klasy starsze na zajęciach bibliotecznych wysłuchały wybraną w głosowaniu klasowym literaturę i tu również nie zabrakło chętnych do czytania fragmentów książek.
Bardzo dziękujemy Pani Jadwidze Michułce z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej - filii Brzeźce za pomoc w organizacji tego święta, jak również za błyszczące upominki.
Będziemy głośno czytać częściej !
23
Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego
26 września uczniowie klasy 2 upamiętnili Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego, który przypada na dzień 25 września. Z tej okazji drugoklasiści wykonali piękne prace plastyczne - niebieskie motyle, które są symbolem Osób Głuchych. To szczególne Święto ma na celu popularyzację języka migowego i zwrócenie uwagi na problemy, prawa, a także osiągnięcia osób niesłyszących. Im więcej ludzi nauczy się języka migowego, tym osoby głuchonieme będą czuć się mniej wyalienowane w społeczeństwie. Dla wielu osób głuchych język migowy jest sposobem porozumiewania się, będąc nośnikiem informacji przez gest i ruch. Klasyczny język migowy jest językiem wytworzonym przez samych głuchych dla realizacji naturalnej potrzeby wyrażania się. Język migowy ma wiele definicji i jest formą komunikacji między samymi głuchymi i z ludźmi słyszącymi. Specjalną rolę w komunikacji ludzi głuchych odgrywa język ciała, który jest elastyczny i dlatego może być używany zarówno przez ludzi głuchych, jak i słyszących. Pierwsze informacje na temat zastosowania języka migowego pochodzą z XII wieku, a pierwszy alfabet palcowy pochodzi z XVI wieku. Jego dynamiczny rozwój nastąpił na przestrzeni ostatnich 300 lat. Do 1880 r. w wielu państwach język migowy rozwijał się głównie w szkołach dla głuchych. Powstało też wiele stowarzyszeń promujących ten język. W XX wieku duży wpływ na środowisko ludzi głuchych odegrała działalność ludzi słyszących, mających kontakt z niepełnosprawnymi słuchowo. System edukacyjny przyjęty obecnie dąży do wyrównania możliwości ludzi niepełnosprawnych. Język migany jest narzędziem, które pozwala ludziom głuchym na uczestnictwo w procesie edukacyjnym i jest uznawany za pełnoprawny środek porozumiewania się.
4
Akcja "Sprzątanie świata"
- 12
W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania świata". Wyposażeni w worki i rękawiczki jednorazowe (zapewnił je Wydział Ochrony Środowiska w Pszczynie) wyruszyli ulicami Brzeźc. Dziękujemy naszym bohaterom. Życzymy sobie i Wam, takich gestów na co dzień - to przecież nasza PLANETA.
Wizyta Przedstawicieli Prawa w naszej szkole
- 6
We wtorek uczniów klas 1-3 odwiedzili panowie policjanci z KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w PSZCZYNIE w towarzystwie przesympatycznego Sznupka. Przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a Sznupek rozbawił dzieciaki na MAXA. Dziękujemy serdecznie P. Marcinowi i P. Wojtkowi.
ZEBRANIE RODZICÓW
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami.
Kolejowe ABC
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 uczestniczą w Kampanii Kolejowej "Kolejowe ABC". Wirtualnie spotkamy się z bohaterem nosorożcem Rogatkiem, który zapozna nas z zasadami bezpieczeństwa w transporcie i ruchu kolejowym. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie Kierunek-Bezpieczeństwo! W szkole prace można składać do 14.10, u p. Patrycji Furtok. Szczegóły na plakacie.
Czekają niesamowite nagrody.
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023
1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny - 2022/2023.
Początek roku szkolnego to ważny moment nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli i rodziców.
Co roku ten miesiąc to symboliczny nowy początek.
Wszystkim uczniom życzymy, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania.
Życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości.
Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje już za 10 miesięcy!
9
Laboratoria Przyszłości
Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości koncentrują się na umiejętnościach matematycznych, naukach przyrodniczych, technologii i inżynierii, co wpłynie na wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny w naszym kraju. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Nasza szkoła również bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" dzięki wsparciu otrzymaliśmy 60.000zł na zakup sprzętu, który wspomoże nauczycieli na lekcjach przyrody, fizyki, chemii, techniki, informatyki, matematyki, ale również zajęciach dodatkowych oraz podczas uroczystości szkolnych.
W ramach programu zakupiono:
Drukarkę 3D, Lutownicę oraz stację lutowniczą, mikrofon kierunkowy, aparat cyfrowy z funkcją nagrywania filmów, mikrokontrolery, gimbal, stację pogody, oświetlenie do realizacji nagrań, statyw i mikroport.
Półkolonie
W okresie od 27 czerwca do 1 lipca w naszej szkole odbywały się półkolonie. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Zagrodę Żubrów w Pszczynie oraz uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez PCKUL. Drugiego dnia bawili się w "Zatorlandzie" w Zatorze, gdzie korzystali z parku rozrywki, podziwiali park dinozaurów oraz park mitologii, mieli też okazje pobawić się w małpim gaju. Trzeciego dnia uczniowie byli w kinie w Czechowicach-Dziedzicach na seansie "Pan wilk i spółka" oraz podziwiali ogrody w Gospodarstwie Szkołkarskim Kapias w Goczałkowicach. Czwartego dnia odwiedzili Miejską Bibliotekę oraz Muzeum Prasy Śląskiej gdzie z zapałem uczestniczyli w ciekawych zajęciach, grach i zabawach. Ostatniego dnia bawili sie w Parku Aktywnosci w Pszczynie, gdzie nie tylko mogli się schłodzić w upalny dzień, ale także pobawić na placu zabaw. Uczniowie z zadowoleniem uczestniczyli w tegorocznych półkoloniach.
29
Wykaz podręczników i ćwiczeń do nauki religii na rok szkolny 2022/2023
KLASA I
“Poznaję Boży Świat” - podręcznik do religii dla klasy I
Autor: Elżbieta Kondrak, K. Mielnicki
Wydawnictwo: Jedność
KLASA II
“Odkrywam Królestwo Boże”- podręcznik do religii dla kl. II
Autor: Elżbieta Kondrak, K. Mielnicki
Wydawnictwo: Jedność
KLASA III
“Poznaję Jezusa”, podręcznik do religii dla kl. III,
Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E.Kondrak, wydawnictwo “Jedność”
“Poznaję Jezusa”, zeszyt ćwiczeń do religii dla kl. III,
Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E.Kondrak, wydawnictwo “Jedność”
KLASA IV
„Miejsca pełne BOGActw”- podręcznik
Autor: Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Bogusław Nosek
Wydawnictwo: Jedność
„Miejsca pełne BOGActw”- zeszyt ćwiczeń
Autor: Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Wydawnictwo: Jedność
KLASA V
“Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” - podręcznik,
Autor: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
Wydawnictwo: Jedność
“Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” - zeszyt ćwiczeń,
Autor: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, A. Sętorek
Wydawnictwo: Jedność
KLASA VI
“Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, podręcznik, ks. dr K. Mielnicki, E Kondrak, wydawnictwo “Jedność”,
“Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, zeszyt ćwiczeń, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, A. Sętorek, wydawnictwo “Jedność”
KLASA VIII
„Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”- podręcznik
Autor: Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska, Krzysztof Mielnicki
Wydawnictwo: Jedność
WAKACJE
Żegnaj szkoło, witajcie wakacje...
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Wszystkim uczniom gratulujemy otrzymania promocji do następnej klasy.
60
Bezpieczne wakacje
Pożegnanie uczniów klasy 8.
Wczoraj w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy 8. Z tej okazji uczniowie klasy 7 przygotowali program artystyczny oraz wręczyli nagrody specjalne swoim starszym kolegom. Nastepnie Pan Dyrektor wraz z wychowawcą wręczyli uczniom dyplomy i pamiątki z okazji ukończenia szkoły.
43
NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKOŁY
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach odbyła się uroczystość wręczenia statuetek oraz nagród dla Najlepszych Absolwentów Szkół Podstawowych oraz Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Najlepszym Absolwentem Szkoły Podstawowej w Brzeźcach została wybrana Lilianna Kotas. Serdecznie gratulujemy
Archiwum Aktualności