• Laboratoria Przyszłości

• Podczas lekcji chemii uczniowie przeprowadzali pomiar pH roztworów substancji dostępnych w kuchni: proszku do pieczenia i kwasku cytrynowego. Sprawdzali również pH wody wodociągowej oraz jego zmiany podczas rozcieńczania roztworów. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu  bezprzewodowego czujnika pomiaru pH zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszłości

• KONKURS

• Halo Uczniowie Konkurs!

Znudził Ci się nasz dzwonek na lekcję ?

Lubisz muzykę ? To może Twój dźwięk rozbrzmiewać w szkole !

Do dzieła !

Do 15 marca można zgłosić swój projekt do Pawła Kozika z kl. 6

nagranie w postaci mp3/mp4

maksymalnie 20sekund

projekt przesyłamy na mail lub na pendrive'ie

gatunek muzyczny dowolny

• Konkurs

• Wszystkich uczniów klas 1-6 zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na "KARTKĘ WIELKANOCNĄ". Konkurs w naszej szkole trwa do 9 marca, następnie jest wysyłany do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Prace konkursowe prosimy składać u p. Anny Krzempek lub w świetlicy szkolnej wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową dostępną w świetlicy.

Zasady uczestnictwa:- praca ma mieć wymiary kartki pocztowej A5- dowolna technika płaska- prace wykonane w technice komputerowej nie będą brały udziału w konkursie- inspiracją do wykonania mogą być stroje ludowe, hafty, wycinanki i inne wyroby rękodzieła artystycznego

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

I kategoria: klasy 1-3 szkoły podstawowej

II kategoria: klasy 4 - 6 szkoły podstawowej

• PSZCZYŃSKI SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI

• " Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski" to pilotażowy program realizowany w Gminie Pszczyna przygotowujący młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Ma on walor edukacyjny, ponieważ uczy młodzież postaw obywatelskich poprzez poznawanie i zrozumienie mechanizmów partycypacji społecznej. Ma także walor aktywizujący, ponieważ mobilizuje uczniów do diagnozy potrzeb środowiska szkolnego i reagowania na potrzeby w drodze zgłaszania pomysłów, wpływających na rozwój szkoły, w której oni funkcjonują oraz nabywają umiejętności i kompetencje, potrzebne w życiu dorosłym."