• Konkurs Różańcowy - rozstrzygnięty!

•

Tradycyjnie, jak co roku, w miesiącu październiku, wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w konkursie, polegającym na wykonaniu różańca z dowolnych materiałów, wg własnego pomysłu. Od kilku lat konkurs cieszy się dużą popularnością, a przygotowane przez dzieci prace są bardzo kreatywne i oryginalne. W tym roku również pomysłowość dzieci nie zawiodła i mogliśmy podziwiać przeróżne różańce! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których wszystkie prace zostały uwiecznione

A oto wyniki!

Uczniowie z klas I-III:

I miejsce – Jan Pisarek

II miejsce – Dagmara Brożek, Maja Jakubowska

III miejsce – Franciszek Harazin, Tymon Paszek, Olga Zuber, Julian Spiałek, Dobrosława Kotas,

Wyróżnienie: Julia Kupczak, Marta Kiecok, Rafał Sztoler,

Uczniowie z klas IV-VIII:

I miejsce – Igor Pieter, Agata Jurzykowska

II miejsce – Kacper Cisło, Filip Hanslik

III miejsce – Konrad Szmajduch, Marlena Gamża, Karol Fydrych

Wyróżnienie: Wiktoria Kupczak, Wiktoria Skrzypczak, Iwona Sztoler.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i dziękuję za udział.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Andrzejowi Ahnertowi za ufundowanie nagród.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Zdjęcia prac wykonano aparatem fotograficznym zakupionym  w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Szkolny konkurs fotograficzny

• Na przełomie września i października  w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny “Najpiękniejsze zakątki naszej okolicy”. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii niezwykłego krajobrazu lub urokliwego miejsca w naszej okolicy. Zdjęcia miały prezentować walory wybranego miejsca. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce: Daria Jarosz

II miejsce: Jan Pisarek

III miejsce: Marlena Gamża

wyróżnienie: Maja Wiench

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

• Studio Działań Artystycznych

• 8 listopada uczniowie klasy III i IV wzięli udział w warsztatach formowania i lepienia z gliny w Studio Działań Artystycznych w Żorach.  Własnoręcznie wykonywali  i ozdabiali gliniane wyroby (miseczki, kubeczki, choinki). Każda praca - wykonywana z dużym zaangażowaniem - była wyjątkowa i niepowtarzalna.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PICTURE READING”

• 1. Organizator

NIEPUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. ŚWIĘTEJ RODZINY

2. Cele konkursu

- Rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego

-Rozwijanie uzdolnień i umiejętności językowych uczniów w zakresie poprawnego czytania, pisania oraz znajomości gramatyki i ortografii oraz słownictwa.

3. Uczestnicy

- Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas od IV do VIII szkoły podstawowej.

- Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Termin nadsyłania oraz dostarczenia prac: do 30.11.2022.

Prace będą oceniane przez komisję pod względem 4 zagadnień:

- poprawność gramatyczna oraz ortograficzna - 2 punkty (od 10 do 15% błędów – 1 punkt, od 16% błędów 0 punktów.)

- kreatywność - 4 punkty,

- bogactwo językowe - 2 punkty oraz logika i spójność tekstu – 2 punkty. Razem do zdobycia jest 10 punktów.

Prace będą oceniane według kategorii wiekowych, osobno klasy 4-6 oraz osobno klasy 7-8.

4. Wymagania

- Uczestnik konkursu powinien napisać (ręcznie) opowiadanie w języku angielskim, liczba słów od 80 do 150.

- W tekście Uczestnik powinien zastąpić od 10 do 15 słów obrazkiem (należy narysować dany obrazek).

- Temat opowiadania jest dowolny.

- W załączniku przygotowany został tekst przykładowy jak powinna praca wyglądać.

Prace konkursowe przyjmuje p. Henisz-Gruszka do 29.11.2022r.

• Charytatywna zbiórka monet

• Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce monet "Ile waży św. Mikołaj?". Celem zbiórki jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Zbiórka potrwa od 25 października 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. Monety prosimy wrzucać do skarbonki znajdującej się przy drzwiach wejściowych. Zachęcamy wszystkich do udziału!

• Wirusoochrona

• Uczniowie klas młodszych wzięli udział w IV edycji Wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. “Wirusoochrona”. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Dodatkowo klasa 3 uczyła się prawidłowej higieny mycia rąk dzięki “Szkole mycia rąk Maxa i Elli”.

#LekcjaHIGIENY #Wirusoochrona

• "English Around Us"

• Zapraszamy do udziału uczniów klas IV-VI w konkursie z języka angielskiego. Prace należy oddać nauczycielom języka angielskiego.

• #SzkołaPamięta

• Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci, które zapisały się w historii ogólnonarodowej, jak i lokalnej.

Uczniowie kl. VIII i kl. V odwiedzili i uporządkowali groby pamięci na naszym cmentarzu, przygotowali dekorację z kwiatów i zapalili znicze. W chwili ciszy odmówili modlitwę za zmarłych.

Cieszymy się z postawy naszych uczniów z ich wielkiego zaangażowania. Jest to dla nich wielka lekcja historii i patriotyzmu, zwłaszcza lokalnego. Poprzez takie działania uczą się szacunku dla tradycji, jak i poszanowania miejsc pamięci.

Dziękuję Radzie Rodziców z kl. V i kl. VIII za pomoc w organizacji tej akcji.